Bugün ne oldu?
Sıcak Havayı Bir de Onlara Sorun
HaberlerYerel
19.23, 03/07/2017
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Sıcak Havayı Bir de Onlara Sorun
Bu bir tanıtımdır.

Düzce’de sıcak hava en çok dönerci ustalarını vuruyor. 


Son yıllarda ilk kez bu kadar yüksek hava sıcaklığı ve nemle karşılaşan Düzceli vatandaşlar saklanacak serin bir yer ararken döner ustaları ise böyle bir şanstan mahrum kalıyorlar. Gölgede dahi sıcaklığın 40 dereceye ulaştığı Düzce’de dönerciler ocak başında 50 derece ulaşan ateş karşısında adeta döner gibi pişiyorlar. Hava sıcaklığı ve dönerin sıcaklığı birbirine karıştığında sıcaklık 100 dereceyi buluyor.
Bölge genelinde son günlerde sabah erken saatlerden itibaren etkili olan sıcak hava nedeniyle vatandaşlar sokağa çıkamaz duruma gelirken ekmek parasını kazanmak için çalışan dönerci ustaları kavurucu sıcaklıkta ailesini geçindirmek için sıcağa karşı direniyorlar.
“Dönerle birlikte kendimiz de pişiyoruz”
"Yazın işimiz çok daha da zor oluyor" diyen dönerci dükkanı sahibi Ümit Akti, "Yeri geliyor sıcaklıklara bile dayanamıyoruz. Çünkü ocak başında sıcaklık derecesi dışarıda ki sıcaklıkla birlikte 100 dereceyi buluyor. Dönerle birlikte kendimiz de pişiyoruz. Sıcaklar nedeniyle günde 4-5 kilo su tüketiyorum. Serinlemek için de arada bir dışarıya çıkıyorum ama yine ocak başına geldiğimizde kavruluyorum. En çok öğle aralarında iş yoğunluğu nedeniyle hem de sıcaklar nedeniyle kavruluyoruz. Ekmek aslanın ağzında ve biz işimizi severek yapıyoruz” dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 439 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
     
Ad Soyad: *
 
Mesaj:*
E-Posta:
Güvenlik Kodu:
» Kodu Yazın: *
lütfen soldaki kodu, sağ
taraftaki boş alana giriniz
Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz