Bugün ne oldu?
İspanya'da 12 bin sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı ...
HaberlerTürkiye
10.01, 31/03/2020
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
İspanya'da 12 bin sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı Türkiye'de durum ne?
Bu bir tanıtımdır.

Koronavirüsle savaşın en ön safında yer alan sağlık çalışanları da Covid-19'un kurbanları arasına giriyor. Bugüne kadarki en korkutucu rakam İspanya'dan geldi. İspanya’da 12 bin 298 sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığı açıklandı. İtalya'da 50 doktor virüse yakalanarak hayatını kaybederken, 2 bin sağlık çalışanına da virüs bulaştı. Ankara Tabipler Odası da sadece Ankara'da 18 sağlık çalışanına Covid-19 bulaştığını duyurdu. 

 İspanya’da 12 binden fazla sağlık çalışanı virüse yakalandı

İspanya’da koronavirüs tespit edilen 85 bin 195 kişi arasındaki 12 bin 298 kişinin profesyonel sağlık çalışanı olduğu belirtildi. Virüs tespit edilen kişi sayısı İspanya’da Pazar gününe göre yüzde 12,4 arttı. 

Acil Durum Sağlığı yöneticisi de virüse yakalandı

İspanya Acil Durum Sağlığı Yöneticisi Dr. Fernando Simon’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Tanıyı doğrulamak için yaptırdığı ikinci testin sonuçlarını bekleyen Simon’ın evinde karantinada olduğu ifade edildi.

Ankara'da 18 sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı

Ankara Tabip Odası (ATO) Ankara'dra görev yapan ve koronavirüsle mücadeleye katılan 18 sağlık çalışanında koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. ATO'dan yapılan açıklamada, "Ankara'da PCR testleri pozitif 17 ve biri hızlı testi pozitif olmak üzere toplam 18, Covid-19 tanısı alan sağlık emekçisi vardır" ifadeleri kullanıldı.

 

İtalya'da 50 doktor koronavirüsten öldü

Dünyada koronavirüsten en çok etkilenen ülke olan İtalya'da salgının ortaya çıktığı ilk andan beri hastanelerde insanları tedavi etmek için gece gündüz çalışan İtalyan sağlık görevlileri arasında da virüs hızla yayılıyor. Yüzlerce sağlık çalışanına koronavirüs bulaştı 

 

İtalya'da hastalık kapanlardan 50 doktorun hayatını kaybettiği, yüzlerce sağlık çalışanının da tedavi ayltında olduğu belirtiliyor. İtalya sağlık sistemi çöktüğü için hastanelerden acı görüntüler ve doktorlardan yürek yakan itiraflar gelmeye devam ediyor. 

Doktor Li Wenliang, ilk açıklamalarının ardından yerel sağlık otoritesi tarafından sorgulanmış ve daha sonra Wuhan polisi tarafından "sosyal medyada asılsız söylentiler yaymak" ve "sosyal düzeni ciddi şekilde bozmak" ile suçlandığı bir kınama evrağını imzalamak için polis merkezine çağrılmıştı.

 

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz