Bugün ne oldu?
Girişimcilik Eğitimleri Başladı
HaberlerYerel
13.04, 07/03/2017
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Girişimcilik Eğitimleri Başladı
Bu bir tanıtımdır.

Genç MÜSİAD Düzce Şubesi tarafından kendi işinin patronu olmak isteyen öğrencilere iş dünyasında ihtiyaç duyacakları bilgi, beceri ve tecrübeyi aktarıyorlar. İlk günkü programda öğrenciler MT Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Murat Taştepe ve RMARK Kurucu Ortağı Ersun Aydın’dan teknoloji, milli yazılımın önemi, marka, patent ve endüstriyel tasarım tescili ile ilgili eğitim aldılar.


Genç MÜSİAD Düzce şubesi üniversiteli gençlerin mesleki hayatlarına eksiksiz başlamaları için gerçekleştirdiği “24 Çok Geç” projesinden sonra ileride kendi işinin patronu olmak isteyen öğrenciler için başlattığı YBA (Young Business Academy) projesiyle gençlere iş dünyasında ihtiyaç duyacakları bilgi, beceri ve tecrübeyi Genç MÜSİAD çatısı altında kazandırıyor.
Ybaduzce.com internet sitesi üzerinden yapılan başvurular sonrasında yapılan mülakatlarla seçilen 80 öğrenci 4 Mart Cumartesi günü eğitim almaya başladılar. İlk günkü programda öğrenciler MT Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Murat Taştepe ve RMARK Kurucu Ortağı Ersun Aydın’dan teknoloji, milli yazılımın önemi, marka, patent ve endüstriyel tasarım tescili ile ilgili eğitim aldılar.

YBA nedir?
Young Business Academy (YBA), 2016 yılında Genç MÜSİAD çatısı altında faaliyet göstermeye başlamış olan girişimcilik, liderlik ve inovasyon akademisi.

YBA katılımcılara ne sağlıyor?
Young Business Academy, “Özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, kararlı, güçlü, genç girişimciler ve yöneticiler yetiştirmeyi hedeflemekte. Ekonomiye değer katan, istihdam oluşturan genç bireylerin yetişmesini sağlayarak, adil ve yaşanabilir bir dünya için değişimi-dönüşümü sürekli kılmayı düstur edinmiş. Aynı zamanda YBA olarak; ekonomiyi yönetecek lider, girişimci ve yöneticiler yetiştirmek için çıktığımız bu yolda, var olan tüm akademilerin lideri olmayı hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda YBA bizlere bilgi, kapasite, liderlik vizyonlarımızı ve aramızdaki ortaklık bağlarımızı geliştirmeyi sağlayacak.”

YBA Düzce’de Kimler Konuşmacı?
Young Business Academy Düzce‘de Mart ayı boyunca toplam 9 konuşmacı ile yapılacak; Dünya’da ve Teknoloji’de Gelecek, Yeni Nesil Girişimcilik ve Girişimcilikte Bir Sonraki Seviye, Marka Olmak ve Marka Bilinci, Yeni Nesil Satış Stratejileri başlıklı eğitimlerde öğrenciler tecrübeli isimlerle buluşacaklar. Bunlar; MT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, Köfteci Yusuf CEO’su Yusuf Akkaş, Medya İstanbul A.Ş Genel Müdürü Yunus Göksu, Nevita International CEO’su Faruk Akbal, BOLÇİ CEO’su Hasan Aksoy, LETVEN Yatırım Holding CEO’su Kamil Kılıç, RMARK Kurucu Ortağı Ersun Aydın ve Aytaç Su İşletme Müdürü Pınar Akyüz Şahin olacak.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 742 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
     
Ad Soyad: *
 
Mesaj:*
E-Posta:
Güvenlik Kodu:
» Kodu Yazın: *
lütfen soldaki kodu, sağ
taraftaki boş alana giriniz
Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz