Bugün ne oldu?
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR
HaberlerYerel
08.32, 09/10/2023
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR
Bu bir tanıtımdır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak için düzenlenen ’’Amatör Spor Haftası’’ etkinlikleri bu yıl Düzce’de 9-15 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Amatör Spor Haftasının amacı, halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmeleri, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazandırmak, bunlara yönelik müsabakalar düzenlemek, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocukların, bağlı oldukları kulüplerin ve sporcularının halka tanıtılması, ülkemizde topyekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasıdır.


Ayrıca çocukların ve gençleri sporu sevdirmek kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, vatanını milletini seven sporcular olarak ülkemiz sporuna kazandırmaktır. Düzce’de Amatör Spor Haftası çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanacak.


 


Resmi açılış Anıtpark meydanında


Amatör Spor Haftası resmi açılışı 81 ilde eş zamanlı 9 Ekim 2023 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Düzce’de ise resmi açılış Düzce Belediyesi önünden Anıtpark Meydanı’na saat 10.00’da yürüyüşle başlayacak. Anıt Park Meydanında halk oyunları gösterisi, güreş gösterisi, cimnastik gösterisi, taekwondo gösterisi ve karate gösterisi düzenlenecek.


Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, amatör spor Haftasının sporu farkındalığını ortaya koyacağını ve sporu teşvik edici özelliği olduğunu belirterek, etkinlik ve kutlamalara tüm Düzce halkı davet etti.

 
DÜZCE(İHA) 
 
 
Bu haber 162 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Düzce'nin en önemli sorunu nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz